Adwokat od nieruchomości w Łodzi – sprawy mieszkaniowe i lokalowe

Jako adwokat od nieruchomości świadczę kompleksowy zakres usług dostosowany do potrzeb konkretnego Klienta. Na początku dokładnie zapoznaję się ze szczegółami sprawy i przedstawiam optymalne rozwiązanie. Na każdym etapie współpracy zapewniam pełne wsparcie – prowadzę negocjacje ugodowe, reprezentuję Klienta w postępowaniu sądowym, przygotowuję umowy i pomagam w uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości.

Jestem adwokatem od nieruchomości o wieloletnim doświadczeniu, specjalizującym się w prowadzeniu spraw z zakresu regulacji stanów prawnych nieruchomości, podziałów nieruchomości i rozliczeń między współwłaścicielami.

Czym zajmuję się jako adwokat od nieruchomości?

Jako adwokat od nieruchomości specjalizuję się w sprawach dotyczących podziału majątku – zarówno małżeńskiego, jak i spadkowego. Zakres świadczonych przeze mnie usług jest bardzo szeroki. Zajmuję się sprawami dotyczącymi m.in.:

  • zniesienia współwłasności,
  • zasiedzenia nieruchomości,
  • uwłaszczenia nieruchomości,
  • ochrony własności i posiadania,
  • rozliczeń między współwłaścicielami o zwrot wydatków i nakładów,
  • uzgodnienia stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym,
  • wpisu do księgi wieczystej.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że dla osób niezajmujących się tym zawodowo kwestie z zakresu prawa nieruchomości mogą wydawać się bardzo skomplikowane. Dlatego też każdemu Klientowi zapewniam indywidualne podejście, a wszystkie zagadnienia prawne wyjaśniam w sposób przystępny i rzeczowy. Jeśli szukają Państwo adwokata od nieruchomości w Łodzi i okolicach, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Adwokat od spraw mieszkaniowych w Łodzi

Wszystkich poszukujących adwokata od spraw mieszkaniowych zapraszam do mojej kancelarii w Łodzi. Jedną z częściej pojawiających się spraw jest zniesienie współwłasności mieszkania. Zgłaszają się do mnie klienci, którzy chcą likwidacji stosunku współwłasności. Dokonać tego można w dowolnym czasie. Wystarczy skorzystać z przysługującego współwłaścicielowi prawa do roszczenia o zniesieniu współwłasności. Możliwe jest dokonanie tego drogą umowną oraz sądową. Pierwsza droga dotyczy współwłaścicieli, którzy doszli do porozumienia i zgadzają się na zniesienie współwłasności mieszkania. Jeśli między współwłaścicielami nie ma zgody – konieczne jest skierowanie sprawy do sądu.

Zniesienie współwłasności odbyć się może poprzez: podział fizyczny, przyznanie własności jednemu współwłaścicielowi lub sprzedaż i podział ceny sprzedaży.

Adwokat od spraw mieszkaniowych zajmuje się również sprawami z zakresu zasiedzenia nieruchomości. Za zasiedzenie nieruchomości uznaje się nabycie prawa własności na skutek upływu czasu. O zasiedzeniu mówi się, gdy dokonujący zasiedzenia posiada rzecz nieprzerwanie przez okres 20 lat (w sytuacji uzyskania posiadania w dobrej wierze) oraz 30 lat (w sytuacji uzyskania posiadania w złej wierze). W efekcie dotychczasowy właściciel traci swoje prawo do nieruchomości, a osoba zasiadująca uzyskanie miano właściciela.

Prawo nieruchomości w wielu kwestiach wiąże się z prawem rzeczowym oraz spadkowym. Klienci mogą liczyć na moją profesjonalną pomoc we wszystkich tych dziedzinach. Zapraszam do kancelarii w Łodzi.